Šampioni održali lekciju Denveru, Jokić i društvo nemoćni

Smjena na čelu Zapadne konferecije – aktuelni šampion Golden Stejt je fantastičnom partijom bio ubjedljiv kao gost protv Denvera i pobjedom od 142:111 preuzeo čelnu poziciju.

Već u prvoj četvrtini “Voriorsi” su ubacili 51 poen, što je rekord NBA lige, taj period u dobili sa 13 poena razlike, a kasnije im je predost samo rasla.

U pobjedničkom timu Stef Kari i Klej Tompson su ubacili po 31, a Kevin Durent 27 poena, istakao se i Drejmond Grin sa 13 asistencija, dok je Kevon Luni imao 12 skokova.

Na drugoj strani srpski centar Nikola Jokić je susert završio sa 17 poena, 4 skoka, 8 asistencija, najefikasniji je bio Malik Bizli sa 22, dok je Džamal Marej ubacio poen manje.

Finiks srpskog trenera Aleksandra Kokoškova nije bio ozbiljan protivnik Indijani, koja je slavila sa 131:97.

U noći iza nas Janis Adetokumpo je u trijumfu Milvokija nad Majamijem stigao do tripl dabla od 12 poena, te po 10 skokova i asistencija za nešto manje od 25 minuta.