ŠAMPIONSKI PLES Zvezda lako izašla na kraj sa Inđijom

Fudbaleri Crvene zvezde danas su ostvarili ubedljivu pobjedu na gostovanju u Inđiji, kada su savladali istoimeni klub rezultatom 5:1 (4:0) u okviru 33. kola Superlige Srbije.

Golove za šampiona Srbije postigli su dvostruki strelac Milan Pavkov, Filipo Falko, Dijego Falćineli i Veljko Nikolić, dok je čast domaćina sačuvao Nebojša Bastajić.

Ovo je 21. pobjeda zaredom izabranika Dejana Stankovića koja je izborena, može se reći, nikad lakše na teškom gostovanju u vojvođanskom gradu. Mučili su se crveno-bijeli prošle godine sa ovim protivnikom, ali je utisak da su ih ovoga puta odlično “pročitali”, pa je Zvezda ostvariila ubjedljivu pobedu, koja je sada na korak od šampionske titule.

jOdmah je Zvezda krenula silovito ka golu što je rezultiralo ranim pogotkom. U 5. minutu sjajan gol je postigao mladi vezista Veljko Nikolić, koji je sa nekih 17 metara “opalio” po lopti koja je prevarila Jovičića. To je bila samo najava onog što će kasnije uslijediti.

Već u 21. minutu već je bilo 2:0. Sudija Jovanović je posle igranja rukom Škorića u šesnaestercu Inđije pokazao na bijelu tačku, a Milan Pavkov je sigurno realizovao šansu sa kreča. Nije prošlo ni dva minuta, ponovo je isti igrač bio egzekutor. Rodić je uputio idealan centaršut, a Pavkovu nije bilo teško da sa nekoliko metara savlada Jovičića.

Tačku na sjajno prvo poluvreme stavio je Filipo Falko. Brzo su istrčali kontru crveno-beli, Falko je odigrao ka Gajiću koji mu je “vratio”, a Zvezdin Italijan je sa nekoliko metara matirao Jovičića za ogromnu prednost poslije prvih 45. minuta.

Nije stala Crvena zvezda ni u drugom poluvremenu. Iako je Inđija napravila dvije promene i krenula malo hrabrije na gol, ali je šampion Srbije stigao i do petog gola. Srnić je proigrao italijanskog napadača Falćinelija koji je rutinski savladao Jovičića za petardu crveno-bijelih.

Nedugo zatim, stigla je i Inđija do gola. Nešković je promešao Zvezdinu odbranu, a Kanga ga je faulirao u šesnaestercu, pa je sudija Jovanović po drugi put pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator bio je kapiten Bastajić.

Najbolju priliku u nastavku imao je rezervista Gavrić. Mladi ofanzivac je bio u sjajnoj prilici, ali je njegov udarac prvo “zakačio” Jovičić, a onda je i prečka zaustavila mladog ofanzivca da dođe do gola .Kasnije je I Krstović nekoliko puta oprobao udarac, ali nije bilo promjene rezultata.

Zvezda je tako upisala 21. pobedu zaredom i na korak je od osvajanja četvrti titule u nizu.