SAVLADANA BUGARSKA BiH ostvarila drugi trijumf

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je drugu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Na gostovanju su savladali Bugarsku 85:75.

Ekipa selektora Vedrana Bosnića je odigrala još jedan odličan meč na gostovanju u kojem je kontrolisala igru i rezultat.

BiH je već na startu stekla prednost, ali su sredinom druge četvrtine Bugari uspjeli da nakratko pređu u vođstvo.

Podigli su gosti tada intenzitet odbrane, opet stekli prednost koju su održavali u trećoj četvrtini kada su imali i maksimalnih plus 19. Na kraju su uspjeli da sačuvaju razliku.

Halilović je sa 21 poenom i šest skokova vodio BiH, dok su mu pomagali Džanan Musa sa 17, te Emir Sulejmanović sa 14 poena i osam skokova. Kod Bugara je Kotov imao 13 poena.