SENZACIJA Francuska na koljenima, ide kući, Mbape tragičar, Somer heroj Švajcarske

Senzacija. Svjetski šampioni, Francuzi, eliminisani su sa Evropskog prvenstva!

Švajcarska se digla iz pepela, gubila 1:3, ali je nakon 3:3 u regularnom toku i nakon produžetaka stigla je do pobjede poslije penala.

Povela je Švajcarska u 16. minutu. Štefan Zuber se probio po lijevoj strani napada, centrirao savršeno ka napadaču “sajdžija”, a Seferović se fantastično odrazio i još bolje glavom poslao loptu u lijevi ugao gola. Iako je Francuska imala nekoliko prilika na odmor se otišlo rezultatom iz 16. minuta.

Međutim, nisu se Švajcarci zaustavili, nije im bilo dovoljno. Zuber je oboren, ali je ustao i nastavio da igra… Pavar ga je oborio, meč je nastavljen jer je Švajcarac nastavio da se kreće s loptom, ali kada je ta akcija okončana – utakmica je zaustavljena da bi se provjerilo da li je bilo penala i da li je bio unutar kaznenog prostora, ili malo lijevo od linije šesnaesterca. Nakon ovog dogodio se, čini se, ključni trenutak. Rodriges je namjestio loptu na bijelu tačku, Loris ga je pročitao i odbranio penal, što je Francuzima dalo krila.

Za samo dva minuta Benzema donosi potpuni preokret. Prvo je u 57. minutu majstorijom nakon asistencije Mbapea uspio izjednačiti, a potom nakon dodavanja Pogbe pogodio glavom sa 2:1. Igrao se 75. minut kada je Pogba postigao i treći gol za Francuze tako što je pokupio paučinu sa gola.

JEAN-CHRISTOPHE BOTT/EPA

Međutim, to nije bio kraj.

U 81. minutu Švajcarci postižu pogodak. Rezervista Mbabu je centrirao idealno s desnog krila, a Seferović, kao u 16. minutu, glavom matirao Ljorisa, sada iz peterca!

U 84. minutu Gavranović je postigao i treći pogodak za Švajcarce, koji je ipak, zbog ofsajda, poništen, potpuno opravdano. Ali u 90. minutu Gavranović ponovo pogađa. Ovaj put je opalio sa ruba šesnaesterca. Dileme nije bilo, rezultat je 3:3 i meč je otišao u produžetke, koji takođe nisu donijeli pobjednika.