SENZACIJA LASLA ĐEREA Za sat i 19 minuta deklasirao Dominika Tima

Laslo Đere je napravio pravi podvig i upisao možda i najveću pobjedu u karijeri protiv Dominika Tima sa 6:3, 6:3 za samo sat i 19 minuta igre u prvom kolu turnira 500 u Rio de Žaneiru.

Đere je loše otvorio susret, pa je izgubio već prvi gem na sopstveni servis. Ipak, ovo kao da ga je razljutilo i natjeralo da krene svom snagom. Već u sljedećem oduzima servis rivalu, a odlučujući je bio osmi gem u kome je nakon tri brejk lopti uspio da oduzme servis protivniku i da brzo privede prvi set kraju.

U drugoj dionici meča viđeno je više izgubljenih gemova na servis rivala (čak četiri), ali je tri osvojio Đere i tako obezbedio sebi mesto u osmini finala turnira. Nije dozvolio Austrijancu da se vrati u meč, iako je na mahove viđena velika borba.

Sljedeći rival će mu biti bolji iz duela Tijaga Sejbota Vilda i Taroa Danijelsa, a njihov meč je prekinut zbog kiše pri rezultatu 6:3, 3:6, 1:4.

Ova pobjeda Đereu je trasirala i put ka najboljem plasmanu u karijeri jer bi već od ponedeljka mogao da bude među najboljih 80 igrača svijeta.