Siner se za sve pita: Italijani preokretom poveli u finalu i krče put do "salatare"

Teniska reprezentacija Italije povela je sa 1:0 u finalu Dejvis kupa protiv Australije.

Prvi poen Italijanima doneo je Mateo Arnaldi pobjedom nad Aleksejom Popirinom. Bilo je 2:1, po setovima 5:7, 6:2, 6:4, za “azura”.

Prvi set pripao je Popirinu nakon što je do ključnog brejka došao u 12. gemu, a prije toga propustio tri vezane set lopte na servis rivala.

U drugom setu potpuno drugačija priča. Arnaldi je zaigrao mnogo bolje i vezao tri uzastopna gema na startu, uz dva načinjena brejka i bez problema stigao do izjednačenja u setovima.

Vrhunac drame vidjeli smo u trećem setu, gdje brejka nije bilo sve do posljednjeg desetog gema, kada je Popirin popustio pod pritiskom i dozvolio Arnaldiju da mu oduzme servis u ključnom momentu.

Sada Italija ima priliku da trijumfom Janika Sinera nad Aleksom De Minorom u narednom meču postane šampion sveta, u suprotnom odlučiće meč u dublu, prenose Sportske net.