SITI BRUTALAN Njukasl održao lekciju PSŽ, Barsa minimalcem do sva 3 boda

Centrala možda nekad pogriješi, ali Siti ne.

Građani su danas pokazali da su najveći favoriti iz grupe u kojoj se nalazi i Crvena zvezda, pošto su slavili protiv Lajpciga na gostovanju poslije pogotka u završnici meča 1:2 (0:1).

Građani su imali ritam protiv ekipe iz Bundeslige protiv koje su poveli sredinom prvog poluvremena kada je na asistenciju Luisa gol postigao sjajni Fil Foden.

Na samom startu drugog dijela igre, Lukaš Openda uspio je da poravna rezultat poslije dodavanja Poulsena i uspio je Lajpcig da zadrži taj egal sve do pred sam kraj. Tada je mašina iz Mančestera nastavila da melje.

Prvo je haubica Hulijan Alvarez u 84. minutu utakmice na dodavanje Dokua postigao gol za vođstvo, da bi u drugom minutu nadoknade uloge samo bile zamijenjene. Alvarez je bio asistent, dok je Doku zatresao mrežu! Time je Siti ponovio rezultat iz meča sa Zvezdom i zaseo na prvo mesto u grupi.

Drugi najzanimljiviji meč je onaj sa sjeveroistoka Engleske, gdje je Njukasl bukvalno preslišao PSŽ koji je rasturen na paramparčad – 4:1 (2:0)!

Od samog starta su Svrake krenule da ujedaju i već u 17. minutu je sjajni Migel Almiron iskoristio asistenciju Isaka za vođstvo Engleza, da bi pred kraj ovog dijela igre u 39. minutu Den Burn duplirao prednost na dodavanje Bruna Gimaraeša.

Ni tu nije bio kraj mukama Parižana, koji su primili i treći gol kada je sjajni Tripije centrirao Šejnu Longstafu u 50. minutu. Ali uspjeli su barem malo da se povrate sedam minuta kasnije kada je Ernandez smanjio na 3:1. Do kraja je i Fabijan Šer postigao još jedan gol za Svrake za sjajnih 4:1.

Barsi je za pobjedu na gostovanju Portu bio dovoljan samo jedan jedini pogodak sa kraja prvog poluvremena – 0:1 (0:1).

Nije ovo bila najblistavija utakmica Barse, mnogi igrači završili su sa žutim kartonima koje im je izdijelio Entoni Tejlor. Zapravo, čak njih sedam dobilo je žuti, a Gavi je na kraju i isključen duboko u nadoknadi vremena.

Ali ni to nije poništilo majstoriju Toresa koji je dao jedini pogodak za slavlje Katalonaca u prvom minutu nadoknade prvog dijela.

Lacio je slavio protiv Seltika u nadoknadi vremena poslije velike drame. Prvobitno je ranije domaćinu poništen pogodak poslije ofsajda – 1:2 (1:1).

Seltik je u 12. minutu ubacio loptu u mrežu preko Furuhašija, da bi Vesino izjednačio u 29. minutu poslije dodavanja Romanjolija. Potom je uslijedila pomenuta drama sa kraja meča…

Palma je dao gol za domaće, koji je na kraju VAR poništio, a onda je Pedro u petom minutu nadoknade doveo Lacijale na “hiljadito” nebo poslije gola za pobjedu.

Bez golova bilo je na meču Borusija Dortmund – Milan, piše Telegraf.

Ranije tokom večeri, Atletiko Madrid slavio je poslije preokreta protiv ekipe Fejenorda (3:2), dok je sa druge strane Šahtjor iz Donjecka dao tri gola u drugom poluvremenu i “obrnuo” Antverpen na gostovanju (2:3).