SITI DRŽI KORAK Spektakularan gol Halanda zapečatio sudbinu Sautemptona (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Sautempton sa ubjedljivih 4:1 u 30. kolu engleske Premijer lige.

Erling Haland

Ovo je već ko zna koji meč Građana ove sezone koji je obilježio nestvarni Erling Haland. On je u 45. minutu donio prednost Mančester sitiju, kada je skočio na centaršut Kevina de Brujnea i glavom poslao loptu u mrežu, piše Sportal.

Već u 58. minutu bilo je jasno da će Siti upisati novu pobjedu, a za 2:0 je pogodio Džek Griliš koji u posljednje vrijeme igra u veoma dobroj formi i jedan je od glavnih nosilaca igre ekipe Pepa Gvardiole.

Samo 10 minuta kasnije, najljepši momenat utakmice. Griliš je centrirao ka Halandu, a on je uhvatio “makazice” i na spektakularan način donio Sitiju ogromnih 3:0.

Četiri minuta kasnije Seku Mara je smanjio na 3:1 i kada je djelovalo da Sautempton ipak ima minimalne šanse, De Brujne je oboren u kaznenom prostoru, dva minuta kasnije, a Hulijan Alvarez koji je zamijenio Halanda je bio siguran sa bijele tačke i postavio konačnih 4:1.

Mančester siti sada ima pet bodova manje od Arsenala, a ove dvije ekipe imaju po 29 odigranih mečeva. Tobdžije sutra u derbiju kola gostuju na “Enfildu” i to će biti prilika za Mančester siti da se dodatno približi Arsenalu, koji bez obzira na lošu formu Liverpula ne može upisati unaprijed tri boda.