Siti preokretom do trijumfa protiv PSŽ, Hičkokovska grupa B

Mančester Siti je osigurao prvo mjesto u grupi A Lige šampiona pošto je na svom terenu savladao ekipu Pari Sen Žermena sa 2:1.

Poveli su gosti preko Kilijana Mbapea u 50. minutu, ali su poslije dvije sjajne akcije Rahim Sterling u 63. i Gabrijel Žezus u 76. minutu napravili preokret.

Red Bul Lajpcig je kao gost deklasirao Klub Briž sa 5:0, te tako stekao šanse za plasman u Ligu Evrope.

Liverpul je u grupi B potvrdio prvo mjesto petom uzastopnom pobjedom. Savladan je Porto sa 2:0, a zadnje kolo biće veoma zanimljivo jer je Milan kao gost savladao ekipu Atletika Madrida, pa će se tri ekipe boriti za drugo mjesto i ulazak u nokaut fazu.

Ni Hičkok ne bi bolje zamislio posljednju rundu: italijanski tim će da dočeka Engleze, a Portugalci su domaćini Špancima.

U grupi C Sporting je uz dobru igru, ali i sudijsku pomoć, savladao Borusiju Dortmund sa 3:1 i osigurao drugo mjesto, te plasman u nokaut fazu.

U grupi D Real Madrid je trijumfom u Tiraspolju protiv Šerifa osigurao prolaz Interu.

Liga šampiona, 5. kolo:

Grupa A

Mančester Siti – Pari Sen Žermen 2:1

Klub Briž – RB Lajpcig 0:5

Plasman: Mančester Siti 12, Pari Sen Žermen 8, RB Lajpcig i Klub Briž po 4 boda.