SJAJAN DERBI Inter gospodar Milana

Sjajan derbi dela Madonina. Na kraju trijumf Intera 3:2, mada je Milan u sudijskoj nadoknadi imao dvije sjajne prilike za izjednačenje.

FOTO EPA/MATTEO BAZZI

Inter je dva puta imao veliku prednost. U prvom dijelu bili su puno bolji i poveli su golom Matijasa Vesina u trećoj minuti, a isti igrač je mogao da u nekoliko šansi poveća prednost gostiju.

Na početku drugog dijela bolju igru “plavo-crni” krunisali su golom De Freja. Milan je uspio da smanji preko Bakajoka u 57. minutu, kojem je to bio prvi gol u sezoni. Inter je u 67. minutu dobio sumnjiv penal, koji je Martinez pretvorio u 3:1.

“Crveno-crni”su krenuli na sve ili ništa, pa se Musakio četiri minuta kasnije odlično snašao u gužvi i smanjio na 2:3. U sudijskoj nadoknadi Kastiljeho je imao sjajnu priliku za Milan. Njegov udarac zaustavio je Samir Handanović i donio pobjedu svom timu.