SJAJAN DERBI Juventus slavio u Napulju

Kakav derbi u Napulju! Tri gola, dva crvena, promašen penal, puno borbe i na kraju trijumf Juventusa 2:1 za najvjerovatnije novu, 8. uzastopnu titulu u prvenstvu Italije.

Golman Aleks Meret je dobio crveni karton u 25. minutu i Napoli je nastavio meč sa igračem manje. Sjajan udarac je izveo Miralem Pjanić i pogodio iz slobodnog udarca za vođstvo. Igrača više Juventus je iskoristio u 39. minutu. Sjajan skok i udarac Emre Čana za 2:0.

U nastavku je Miralem Pjanić zaradio drugi žuti karton, pa je i on napustio igru. Napoli se nakon toga vratio u meč. Insinje je uposlio Hoze Kaljehona, koji je odmah šutirao i smanjio na 1:2.

Redale su se šanse pred golom Juventusa. Zjelinski, pa Insinje su imali dobre prilike da donesu izjednačenje.

A onda u 83. minutu Đanluka Roki je nakon VAR-a svirao penal jer je Aleks Sandro igrao rukom. Lorenci Insinje je preuzeo odgovornost i pogodio stativu za kraj nadanja Napolija.