SJAJAN MEČ U POLUFINALU Đoković želi drugu titulu na Rolan Garosu, i to protiv Nadala

Sjajan meč za plasman u finale Rolan Garosa! Novak Đoković je slavio protiv Stefanosa Cicipasa 3:2, po setovima 6:3, 6:2, 5:7, 4:6 i 6:1, te se plasirao u peto finale na Otvorenom prvenstvo Francuske.

Srpski teniser je bio veoma koncentrisan i smiren tokom većeg dijela meča, spasio je čak 10 brejk lopti u prva tri seta i bio najbolji u momentima kada se meč lomio. Sigurno da je mogao i ranije da završi meč. Imao je veliki pad na kraju trećeg seta, kada je servirao za meč, i u četvrtom setu kad nije iskoristio brojne brejk šanse.

Đoković je na startu imao problema. Cicipas je imao čak tri brejk lopte, ali je najbolji teniser svijeta uspio da ih spasi, a Grk je zatim propustio još jednu. Kazna je stigla već u narednom gemu. Đoković je sjajnim riternom napravio velike probleme svom rivalu, a zatim je napravio brejk. Cicipas se nije predavao, imao je šansu u sedmom gemu, ali je Novak u tim momentima odigrao nekoliko sjajnih poteza. Srpski teniser je bio puno uspješniji u kraćim razmjenama.

Grk je uspio da spasi tri set lopte ali nije mogao četvrtu, pa je na kraju Novak dobio ovaj period sa 6:3. Đoković je u prvom setu imao više vinera u odnosu na protivnika (12:7) ali i više neiznuđenih grešaka (13:9).

Na startu drugog seta Grk je bio siguran i poveo je 1:0, a onda je uslijedio veoma dug gem. Nakon čak devet minuta Novak je izjednačio i spasio dvije brejk lopte. A onda su uslijedila dva nevjerovatna brejka u drugom setu. Cicipas je u oba slučaja vdio 40:0 na svoj servis, ali je Đoković uspio da napravi potpuni preokret. Srpski teniser je sjajnim riternom i bekendom napravio problem rivalu i došao do drugog seta sa 6:2.

U trećem setu Grk je krenuo sjajno da servira. Imao je i brejk loptu ali je nije realizovao, pa se vodila velika borba za svaki poen. Za razliku od rivala, Đoković nije propuštao svoje šanse, pa je prvu brejk loptu iskoristio. U narednom gemu Novak je imao servis za pobjedu.

U tim momentima krenula je kriza u igri srpskog tenisera. Prvo nije iskoristio meč loptu, a zatim je dopustio brejk rivalu. Cicipas je iskoristio “poklon”, napravio potpuni preokret i dobio treći set.

Slični problemi su nastavljeni i na početku četvrtog seta, gdje je srpski teniser izgubio gem na svoj servis. Cicipas je poveo 2:0, a to kao da je naljutilo Đokovića. Zaigrao je puno bolje, vratio brejk, a onda non-stop prijetio grčkom teniseru. U ovom periodu je srpski teniser propustio čak 10 brejk šansi. Iskoristio je samo 1 od 11 i kazna je stigla. Grk je iskoristio drugu i došao do izjednačenja 2:2 u setovima.

Novak je napokon u trećem gemu petog seta uspio da iskoristi brejk loptu (tek treću u tom periodu) i dođe do prednosti 2:1. Zatim je napokon potvrdio brejk i poveo 3:1. Prvi teniser svijeta je nastavio sa visokim ritmom, a Cicipas je sve više griješio, posebno na bekhendima. Uslijedio je novi brejk i meč je bio riješen.

Tako će najbolji igrač svijeta u četvrto finale na ovom Gren slemu protiv Rafaela Nadala. U dosadašnja tri međusobna finala Španac je bio uspješniji. Jedini trofej Novak je osvojio 2016. godine, kada je u finalu bio bolji od Endi Mareja.