SJAJNA IGOKEA Četa Dragana Bajića srušila šampiona(VIDEO)

Fantastična partija Igokee koja je nanijela prvi poraz Burgosu u Top 16 fazi FIBA Lige šampiona. Aleksandrovčani su kao nominalni domaćini slavili u Španiji 77:75 i odigrali odličan meč u kojem su dokazali svoj kvalitet i došli do druge pobjede u grupi.

Burgos je poveo 5:0, a Igokea je odmah jakom odbranom uspjela da preokrene. Domaći tim je najveću prednost imao na kraju prve četvrtine kada je trojkom Vitora Benitea otišao na 21:16.

Igokea je igrala odlično u odbrani nije dozvolila rivalu da se razmaše pa je uslijedio novi preokret. Tim iz Srpske je na odmor otišao sa prednošću 36:33.

Na početku treće četvrtine Burgos pravi mini seriju 5:0 i prelazi u vođstvo. Ipak uslijedila je rezultatska klackalica u kojoj nijedna ekipa nije uspjevala da se odlijepi.

Pri rezultatu 73:67 Igokea je napravila nekoliko grešaka. Grej je izgubio loptu u napadu, a zatim je nakon promašaja Renfroa, Rivero uspio da uhvati loptu postigne poene i izbori dodatno bacanje kojim je smanjio na 73:72.

Nakon toga uslijedila je drama na parketu. Klemons je poenima sa linije bacanja donio prednost Igokei 75:72, ali je uslijedila trojka MekFejdena.

Klemons je još jednom uspio da probije odbranu Španaca i donese prednost 77:75. Ipak Rivero je izborio bacanja ali nije bio siguran sa linije pa je pobjeda potpuno zasluženo pripala Igokei.

Sjajnu partiju pružio je Entoni Klemons sa 20 poena, dok je Stiven Grej dodao 10. Kod Burgosa Rivero je bio tragičar uprkos tome što je ubacio 17 poena i imao sedam skokova.

Ova dva tima će već u četvrtak igrati novi meč u kojem će Burgos nominalno biti domaćin.