SJAJNA IGOKEA Grej ukrotio "pantere"

Košarkaši Igokee odigrali su sjajan meč u Železniku i vratili su se na pobjednički put u regionalnom takmičenju. Savladali su 87:82 i došli do 15. Pobjede.

Ekipa Dragana Bajića je još jednom pokazala svoju snagu i timsku igru , pa su u različiti igrači tokom meča preuzimali odgovornost i punili koš domaćeg tima. FMP se držao na startu meča sjajnim poenima Stefana Đorđevića ali su na igru domaćeg tima uticali povreda Stefana Lazarevića kao i lične greške Filipa Čovića.

Igokea je prvu dvocifrenu prednost stekla u finišu druge četvrtine kad su došli do plus 11 (50:39).Aleksandrovčani su nastavili sa dobrom partijom i u trećoj četvrtini gdje su imali i plus 23 (76:53).

Na startu posljednjeg perioda Igokea se mučila u napadu, promašili su neke otvorene šuteve pa je FMP Železnik dobrim ofanzivnim skokom smanjio zaostatak na 12 poena (80:68), a onda je Edin Atić prekinuo seriju promašaja svojom trojkom. Upravo tim pogotkom je odbijen napad domaćih koji su uspjeli su samo ublaže poraz.

U timu FMP Hends je imao 21 poen , dok je kod Igokee Grej ubacio 19, a Edin Atić 12 poena.Igokea u utorak igra meč FIBA Ligu šampiona protiv Rige.