SJAJNA PARTIJA Draganić: Ne gledamo na učinak rivala, već samo na našu igru

Krilo Vlado Draganić bio je najefikasniji u pobjedi Borca nad sarajevskom Bosnom 34:25(17:15). Iako to rezultat ne pokazuje, Banjalučani su teško došli do nove pobjede zahvaljući odličnoj igri u drugom dijelu.

Pobjeda dodatno dobija na značaju jer je Sloboda odigrala neriješeno u Visokom, te zato što je izborena bez podrške Marka Lukića za kojeg je sezona nažalost završena.

Najefikasniji igrač meča Draganić koji je 12 puta zatresao mrežu rivala ne želi o povećanju bodovne prednosti u odnosu na rivala.

-Imamo šest bodova viška i utakmicu manje u odnosu na Slobodu koja je naš najbliži pratilac, ali iskreno ne pratimo toliko rivale i šta su oni napravili. Ne razmišljamo ni o čemu osim o narednom rivalu i kako da mi što bolje odigramo. Istina je da smo prvi i da imamo lijepe šanse u borbi za tituli, međutim o tome ne mislimo ni na trenutak. Idemo utakmicu po utakmicu – poručio je Draganić.

Krilni igrač takođe nije želio o pojedinačnom učinku.

-Na kraju se gleda samo konačan rezultat a najbitnije je da ekipa osvaja bodove. Iz dobre igre uvek će da neko drugi iskoči. Nama je ovaj meč bio veoma bitan posebno nakon što smo ostali bez dva igrača. Nažalost za Marka Lukića je sezona završena a Božo Tepić nije bio u timu, što nam je dodatno skratilo rotaciju i na to moramo da se priviknemo. Biće teško do kraja, ali sad moramo dodatno da zbijemo redove- poručio je Draganić.

Na kraju on se osvrnuo i na meč protiv sarajevske Bosne

-Mnogo teža pobjeda nego što to konačan rezultat pokazuje. Sarajevska Bosna se pojačala igraju dobro i sigurno će u nastavku da budu nezgodan rival. Tek smo u finišu prvog dijela uspjeli da slomimo rivala i da dođemo do prednosti. U drugom dijelu smo zaigrali onako kako smo željeli. Imali smo jaku odbranu sa puno kontri i to nam je donijelo na kraju pobjedu. Ovo drugo poluvrijeem je putokaz kako treba da igramo u nastavku sezone- dodao je Draganić.

Rezultati, 19. kolo: Izviđač – Gradačac 36:32, Gračanica – Krivaja 35:23 Borac M:tel – Bosna 34:25, Bosna (V) – Sloboda 23:23, Maglaj – Konjuh 34:26, Vogošća – Sloga (D) 27:22, Leotar – Iskra 34:23.

Plasman: Borac 31, Sloboda 25,Leotar 23, Vogošća 22, Izviđač 21, Gračanica 19, Krivaja 18, Konjuh 17, Sloga (D) 15, Maglaj 15, Bosna (V) 14,Gradačac 13, Iskra 13, Sloga 1, Bosna (S) 9.