Tenis

Sjajna predstava Srbina: Kecmanović se plasirao u 2. kolo Vimbldona

Nakon eliminacije dvoje srpskih predstavnika sa Vimbldona, do prolaska u drugo kolo došao je Miomir Kecmanović.

Sumit Nagal je bio relativno tvrd orah, ali je nakon dva i po sata borbe ipak morao da položi reket. Na kraju je semaforu stajalo 3-1, po setovima 6:2, 3:6, 6:3, 6:4.

Sjajno je 52. na planeti otvorio duel i odmah na početku poveo sa 4:0 protiv 73, a stečena prednost je bila dovoljna da se u laganom ritmu povede.

U narednom periodu meča je Indijac prvi došao do oduzetog servisa u drugom gemu, u trećem je ispustio prednost, međutim novu šansu je dočekao na 4:3 i potom izjednačio.

Od tog momenta do kraja duela Miša je bio dosta smireniji, poveo u trećem setu sa 3:1, a nakon što je spasio dvije brejk lopte u devetom gemu došao i do nove prednosti.

Četvrti set pripao je Miši, ali uz malo muke u finišu. Na 5:2 nije iskoristio svoj servis gem, međutim dočekao je šansu na 5:4 i pobedio sa 3-1-

Srpski teniser će u drugom kolu igrati protiv Holanđanina Talona Grikspora, koji je sa 3-0 (7:6, 6:3, 6:4) porazio Kolumbijca Danijela Elahija Galana.