SJAJNA PROVJERA Remi Zvezde za kraj priprema

Crvena zvezda je imala odličnu generalnu provjeru pred start i remizirala je 1:1 protiv Šturma. Austrijski tim je bio odličan rival da pokaže Beograđanima šta treba da ispravljaju do početka lige, ali i evropskih izazova.

Austrijanci su na početku napravili veliki pritisak na goste, a Zvezda je povela iz greške. Domaći su izgubili loptu pa je Ben odlično iskoristio i doveo goste u vođstvo.

Šturm je odlično napadao i prijetio ali su Beograđani na čelu sa golmanom Milanom Borjanom uspjeli da odole u prvom dijelu. Veliku šansu “crveno-bijeli” su imali u finišu kada je Katai sjajno sam izašao pred golmana, ali je napravio potez više pa je promašio.

Ritam meča nije padao ni u nastavku. Šturm je u 49 minuti imao penal. Nakon greške Babića, Sanogo je oborio Jebou. Borjan je odbranio udarac Janšera. Zvezda je uzvratila na drugoj strani preko Krstovića da bi u 63.minuti Ben pogodio stativu.

U finišu Šturm dolazi do izjednačenja. Naime, sudija je prestrogo pokazao na novi penal nakon duela Sanoga i Vutriha a Kuteišvili je bio precizan za 1:1.

U finišu je Zvezda mogla i do pobjede. Falko je izašao sam pred golmana Marića koji je odbranio njegov udarac. Istakao se čuvar mreže i u sudijskoj nadoknadi nakon udarca Petra Stanića.