SJAJNE "GRACIJE" Srbija poslije preokreta bolja od Turske za treće uzastopno finale

Odbojkašice Srbije će biti u prilici da odbrane titulu šampiona Evrope.

Izabranice selektora Zorana Terzića su u polufinalnom duelu savladale Tursku sa 3:1 iako su izgubile prvi set.

Velika drama vodila se u tom prvom setu, igralo se na razliku, a dobile su ga Turkinje sa 34:32.

I u drugom setu se igralo na razliku, a ovog puta su “Gracije” bile uspješnije sa 28:26 čime su krenule prema preokretu.

Treći period igre pripao je Srpkinjama rezultatom 25:23, a onda su bile sigurne i u četvrtom sa 25:13.

Srpkinje su dvostruke uzastopne šampionke starog kontinenta, a imaće priliku da se i treći put uzastopno okite titulom najbolje selekcije Evrope.

U finalnom susretu selekcija Srbije će igrati protiv pobjednika meča Holandija – Italija.