SJAJNI DENVER Jokić razbio šampiona, izjednačio rekord (VIDEO)

Srpski košarkaš Nikola Jokić ostvario je dabl-dabl učinak od 18 poena i 15 asistencija u sjajnoj pobjedi Denvera na gostovanju kod Milvokija 136:100.

Izabranici Majka Malouna ostvarili su i peti uzastopni trijumf, a najnovija “žrtva” bili su aktuelni šampioni Milvoki Baksi.

Nagetsi su u drugom poluvremenu počistili domaćina sa parketa i upisali veoma ubjedljiv trijumf.

Srpski centar na parketu je proveo nešto više od 28 minuta, za koje je ostvario 18 poena, devet skokova, 15 asistencija i tri ukradene lopte. Tako je izjednačio rekord sezone sa 15 asistencija.

Raspoloženi u redovima Denvera bili su i Gordon koji je postigao 24 poena, kao i Moris sa 18 i Barton sa 15 ubačenih poena.

Kod Milvokija istaknut Janis Adetokumbo je meč završio sa 29 poena. Holidej je ubacio 14, a Portis i Alen po 11 poena.

Denver je došao do 28. pobjede i uz 21 poraz zauzima peto mjesto na tabeli Zapadne konferencije.

Milvoki ima učinak od 31 pobede i 21 poraza, što ih svrstava na peto mjesto na Istoku.