Crvena zvezda upisala pobjedu: Sjajni Dobrić srušio Cedevita Olimpiju

Košarkaši Crvene zvezde ostali su u borbi za prvo mjesto u ABA ligi nakon što su savladali Cedevita Olimpiju u Ljubljani 89:72 i tako su rivalu nanijeli drugi poraz u četiri dana.

Crvena zvezda je nakon izjednačene prve četvrtine uspjela da u drugom periodu podigne nivo u odbrani i stekne prednost. Beograđani su dopustili Ljubljančanima samo devet poena u ovom periodu pa su prvo serijom 7:0 prešli u vođstvo a zatim su stekli i plus 12 do odlaska na poluvrijeme.

Sjajnu rolu u ovom periodu pružio je centar Lendri Noko koji je bio odličan u skoku a u napadu je dobrim blokovima omogućio svojim saigračima pozicije za postizanje poena

Zvezda je na startu treće četvrtine imala i plus 17 (49:32), ali je Kendrik Peri svojim poenima vratio Cedevita Olimpiju u igru pa su domaći smanjili na samo minus 4 (59:63). Ipak u tim momentima proradio je šut gostiju. Za tri poena su pogodili Dejan Davidovac i Ognjen Dobrić pa se beogradski tim opet odlijepio i stekao zatim dvocifrenu prednost koju je sačuvao do kraja.

U pobjedničkom timu Ognjen Dobrić je ubacio 26 poena, dok je Džordan Lojd dodao 21 . Kendrik Peri je bio daleko najefikasniji u timu Cedevita Olimpije sa 29 poena. Već u utorak Zvezda gostuje u Novom Mestu.