SJAJNO FINALE Remsi na nevjerovatan način došli do trofeja

Los Anđeles Remsi novi su šampioni NFL lige, pošto su savladali Sinsinati Bengalse 23:20, najviše zahvaljujući fantastičnoj odbrani,pa su došli do drugog trofeja u istoriji.

Ekipa koju predvodi trener Šon Makvej ponovila je uspjeh generacije iz 1999. godine, koja je do sada jedina stigla do Lombardijevog trofeja, kada se franšiza nalazila u Sent Luisu.

Utakmica je rešena u završnici, pošto su domaćini uspjeli da preokrenu pri rezultatu 16:20 u posljednjih nekoliko minuta.

S obzirom na to da im napadi trčanjem ništa nisu donijeli tokom meča, Makvej je sve nade polagao u bacanja, a u finišu je u tom segmentu odličan bio kvoterbek Metju Staford.

Stigli su Remsi do end zone, prvu šansu propustili, ali je onda Kuper Kap uhvatio dodavanje za tačdaun i preokret. Uslijedio je dodatni poen za ekipu iz Los Anđelesa, a Bengalsima je ostalo nešto manje od minut i po za kontraudar.

Došli su igrači Sinsinatija do četvrtog pokušaja da osvoje jedan jard, ali je odličnu odbranu odigrao Eron Donald, zaustavio Džoa Buroa i veliko slavlje je moglo da počne.

Remsi su poslije prve dve četvrtine imali vođstvo 13:10, ali se onda povrijedio Odel Bekam junior i Bengalsi su preuzeli inicijativu.

Bekam je najvjerovatnije teže povredio koleno, spomenuti Burou je sjajno razigravao saigrače u crno-narandžastoj opremi (bacio i jedan pas od 75 jardi), ali su Remsi uprkos problemima bili bolji i na već opisan način trijumfovali.

Za najkorisnijeg igrača 56. Superboula proglašen je Kuper Kap.