SJEĆANJE NA KRCATU MARAKANU Prije tačno 25 godina posljednji put preko 80.000 ljudi

Na današnji dan, prije 25 godina, odigran je jubilarni 100. vječiti derbi koji je, poslije uzbudljivog preokreta, pripao Crvenoj zvezdi rezultatom 2:1.

Đurđevdan, 1995. godine obilježila je pobjeda crveno-belih u 100. prvenstvenom susretu sa Partizanom.

Tim Ljupka Petrovića upisao se u istoriju pobjedom u jubilarnom susretu, a dres Zvezde na tom meču nosili su: Milojević, Stefanović, G. Đorović, Radmanović, Stojkovski, Bajčetić, Adžić (od 61. Živković), Krupniković, Kovačević, Petković (od 82. Perović), Sakić.

Poslije prvog poluvremena koje je završeno mirnih mreža, uslijedila je veoma uzbudljiva završnica meča, a okidač je bio pogodak Nenada Bjekovića za vođstvo gostiju u 71. minutu. A crno-bijeli su tog dana, pod komandnom palicom Ljubiše Tumbakovića, zaigrali u sastavu Pandurović, Mirković, Saveljić, Nađ, Bolić, Đurić, Tešović, Ćurčić (od 80. Trenevski), Bjeković, Ćirić, Milošević. Trener: Ljubiša Tumbaković.

Lopta u mreži Zvonka Milojevića kao da je probudila crveno-bijele koji su krenuli u potpunu ofanzivu pa je samo osam minuta kasnije Darko Kovačević, sa bijele tačke, donio izjednačenje.

Zvezdin napadač stavio je na muke Pandurovića i u 85. minutu silovitim udarcem koji je golman Partizana uspio da odbije u peterac, gdje je najspretniji bio Mitko Stojkovski i rutinskim udarcem donio potpuni preokret za slavlje crveno-bijelih pred oko 80.000 navijača.

Bila je to poslednja utakmica pred “krcatom Marakanom” jer je nedugo zatim uvedeno pravilo o ukidanju “mjesta za stajanje”, pa je kapacitet najvećeg srpskog stadiona smanjen na 53.000.