SJETIO SE VELIKOG FINALA Karabatić: Najdraži pehar sam osvojio u Zagrebu pred 15.000 navijača Hrvatske

Hrvatska posljednjih godina predstavlja istinsku rukometnu silu, brojni uspjesi na međunаrodnoj sceni to i dokazuju, pa se ne može baš mnogo igrača pohvaliti da su "vatrene", na njihovom terenu - dobili pred 15.000 navijača, u najvećem mogućem finalu.

Jedan od njih je trostruki dobitnik nagrade za najboljeg rukometaša svijeta, Nikola Karabatić.

Dvostruki olimpijski šampion, a četvorostruki prvak svijeta ovaj legendarni igrač rođen u Nišu prvi put će, poslije decenije i po, ove godine propustiti veliko takmičenje.

Komentarišući hrvatsku reprezentaciju, Karabatić tvrdi da “vatreni” sada imaju sve, i iskustvo i mlade momke koji donose pozitivnu energiju, a onda je u razgovoru za HRT.

– Najdraži pehar osvojio sam usred Zagreba, u finalu Svjetskog prvenstva pobijedili smo Hrvatsku, pred 15 hiljada navijača koji su bili protiv nas i protiv mene. Nikada to neću zaboraviti, to je najveći trenutak karijere. Mama i tata su bili u publici u zagrebačkoj Areni – prisjetio se Karabatić za HRT, a prenosi Blic, te večeri u kojoj je Ivano Balić odbio da dođe na podijum i uzme srebrnu medalju, bijesan zbog odluka danskog sudijskog tandema Pedersen – Olsen u finalu o kojem rasprave i dan danas traju.

Nikola Karabatić je rođen 11. aprila 1984. u Nišu, od oca iz Hrvatske, Branka, i majke Radmile, koja je rodom iz Aleksinca. Njegov tata je igrao rukomet u Nišu, a kada je dobio trenerski posao u Francuskoj, poveo je tamo i porodicu, pa se trogodišnji Nikola obreo u “zemlji galskih petlova” od malih nogu. Za nju je odigrao čak 313 mečeva, a rukometaš je i njegov mlađi brat, Luka.