SKANDALOZAN POTEZ Nije poštovao fer plej i poslije toga asistirao za gol (VIDEO)

Fudbaler iz tzv. Kosova Bernard Beriša izazvao je bijes javnosti u Rusiji, ali i mnogo šire.

Prvotimac Ahmata iz Groznog je u meču 6. kola ruske Premijer lige protiv Arsenala iz Tule prekršio fer plej situaciju koju bi svako drugi poštovao.

Defanzivac gostiju Srbin Uroš Radaković uputio je loptu prema autu kako bi se njegovom saigraču georgiju Kostadinovu ukazala pomoć.

Međutim, vezista domaćih je ubrzao trk, spriječio da lopta ode u aut, onda krenuo prema golu rivala i uputio centaršut koji je u gol pretvorio Mohamed Konate, a taj detalj možete vidjeti na 2:30 sljedećeg snimka.

Ogorčeni su bili u Arsenalu, mnogi igrači su željeli da se fizički obračunaju sa Berišom, ali je teži incident izbjegnut.

Ovim pogotkom u 31. minutu Ahmat je poveo sa 1:0, Danil Stepanov je izjednačio sedam minuta kasnije, ali je duboko u sudijskoj nadoknadi meča pobjedu od 2:1 domaćima donio rezervista Igor Konovalov.