SKANDINAVSKO FINALE Norvežani savladali Nijemce i zakazali duel s Danskom

Rukometaši Norveške savladali su Njemačku sa 31:25 (14:12) u polufinalu Svjetskog prvenstva i time zakazali duel za tron s Danskom.

FOTO TANJUG/AP

Do polovine prvog poluvremena vođstva dviju reprezentacija su se preplitala, a onda je Norveška uspjela da se ustali, sa golom ili dva razlike. Tako je igrala do odlaska na odmor.

Čitavo drugo poluvrijeme Norveška je imala rezultatsku prednost. Očigledno da Nijemci nisu mogli da pariraju raspoloženom rivalu, čija se prednost kretala oko tri gola razlike tokom cijelog nastavka igre. Kada je rival potpuno spustio koplja, Norveška je u posljednja dva napada učinila da prednost bude veća i završila utakmicu sa “plus 6”.

Najbolji strijelac u pobjedničkom timu bio je Magnus Abelvik Rod sa 7 pogodaka, dok je u suprotnom taboru to bio Fabijan Bohum sa 6.

Finale između Norveške i Danske, koja je pregazila Francusku, na programu je u nedjelju od 17.30, a snage u borbi za treće mjesto odmjeriće Njemačka i Francuska istog dana tri sata ranije.