SLAVLJE CRVENE ZVEZDE Reglend srušio Partizan

Džo Reglend je serijom poena u finišu meča donio pobjedu Crvenoj zvezdi nad Partizanom 70:68 i tako gotovo praktično izabrao gradskog rivala za protivnika u polufinalu ABA lige.

FOTO KK CRVENA ZVEZDA

Prva četvrtina je donijela igru na mahove. Zvezda je bolje otvorila meč stekla prednost od 6 poena, ali je zatim sa nekoliko grešaka u napadu omogućila rivalu da napravi seriju 8:0, te dođe do vođstva na start drugog dijela.

„Crno-bijeli“ su u ovom periodu bili bolji u skoku, a ogromne probleme domaćinu je pravio Džok Lendejl. Partizan je došao do plus 8 (29:21), ali je Zvezda napokon pogodila šuteve za tri poena pa je uhvatila priključak i došla do izjednačenja, ali se na odmor otišlo na prednošću gostiju 34:32.

Zvezda je trojkama Reglanda i Lazića napravila seriju 8:0 na početku treće četvrtine i povela je 40:34. Crveno -bijeli su imali i plus 8, na krilima Majkla Odža koji je dominirao u reketu. Renfro je svojom trojkom vratio Partizan u igru a seriju poena je nastavio Zagorac.

Zvezda je nalet gostiju odbila poenima Stratosa Perperoglua, ali je serija loših odluka upravo ovog igrača omogućila Partizanu da se vrati u meč i povede 55:54. Ekipa Milana Tomića je uz koš i dodatno Džo Reglenda došla do plus 4 (66:62), a gosti su poenima Lendejla opet prišli na poen zaostatka(66:65).

U narednom napadu Odžo je izgubio loptu a Partizan je nakon dva promašaja uhvatio loptu i Jaramaz je pogodio trojku za preokret 68:66.  Ipak serijom od četiri poena Reglenda Zvezda je došla do prednosti 70:68 a Markus Pejdž je promašio put za pobjedu. Na kraju je još jednu šansu imao Partizan nakon što je Rivers promašio dva bacanja a Marinković promašio šut.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džo Reglend sa 18, dok je Majkl Odžo dodao 16. Kod Partizana Vanja Marinković i Džok Lendejl su imali po 13.