SLAVLJE PARTIZANA Ledej i Smailagić donijeli pobjedu

Košarkaši Partizana ostvarili su drugu pobjedu u Admiralbet ABA ligi, nakon što u na gostovanju savladali Split 69:59.

Meč je prelomljen na startu druge četvrtine kada su se domaći ispucali u šutu za tri poena. Naime, Splićani su u prve dvije četvrtine pogodili samo jedan šut za tri poena od 21 pokušaja. To je Partizan kaznio, pa je od 22:20 došao do 38:22.

U nastavku je Split jednom zaprijetio kada je sa tri pogođene trojke Perkovića prišao na 56:62, ali su Beograđani odmah uzvratili i otišli na dvocifrenu prednost. U tom periodu domaći tim šest minuta nije uspio da postigne poen. Nije ni Partizan briljirao imao je puno problema sa izgubljenim loptama , kao i lošim šutem sa slobodnih bacanja.

U pobjedničkom timu Zek Ledej je imao 15 poena i 10 skokova, dok je Alen Smailagić uz 12 poena imao 13 skokova. Kod Splita Perković je imao 17 poena.

Na početku meča domaćin je uručio poklon Zoranu Saviću, članu čuvene generacije Jugoplastike koja je osvojila titulu šampiona Evrope.