SLAVLJE RUDARA Kovačević riješio derbi

Rudar Prijedor je osvojio tri boda na gostovanju u Ugljeviku. Oni su na gostovanju savladali Zvijezdu 09 sa 1:0.

FOTO ZVIJEZDA 09

Derbi meč 3. kola Mtel Prve lige u Ugljeviku nije opravdao očekivanja. Loš fudbal, bez puno prilika posebno u prvom dijelu.

Prva prava šansa je bila u 59. minutu. Kenan Topolović je napustio gol i pogriješio je, a Blagojević je odigrao loptu ka kapitenu domaćih Ejikeu koji nije pogodio praznu mrežu. Iz velike daljine nije pogodio gol. Gosti su tražili penal u 68.minutu nakon prekršaja Stjepanovića nad Nemanjom Marićem.

Mile Kovačević je zatim doveo svoj tim u vođstvo u 78. minutu. Krilni igrač je dobro šutirao , lopta je zakačila nekog na putu ka golu prevarila golmana i završila u mreži.

Kozara je nastavila sa dobrim partijama. Oni su na gostovanju u Zvorniku velikim preokretom došli do trijumfa 2:1.

Slavija je u Banjaluci zasluženo došla do pobjede. Ekipa trenera Zorana Erbeza je bila bolji rival u „Predgrađu“ a prvi gol dao je Vučina Šćepanović. Gosti su imali još nekoliko prilika za ubjedljiviji trijumf a na kraju je pogodio Bogučanin. Isti igrač je uposlio Amera Drljevića koji je postavio konačnih 3:0.

Borac iz Kozarske Dubice je u Novom Gradu došao do prve pobjede. Na uslovnom domaćem terenu savladali su Jedinstvo golovima Siniše Radoje. On je postigao golove u 3., 33. I 93.minutu. Gosti su u drugom dijelu igrali sa igračem manje. Treć gol je pao u sudijskoj nadoknadi kada je Radoja realizovao penal.

Alfa Modriča – Sloga (20.30)

Plasman: Kozara 7, Rudar Prijedor 7, Leotar 7, Sloboda 7, Tekstilac 6, Borac 5, Slavija 4, Alfa Modriča 4, Drina 4, Ljubić 3, Zvijezda 09 3, Željezničar 1, Sloga 1, Sutjeska 1, Podrinje 1, Jedinstvo 0.