Sloga ide u četvrtfinale Kupa BiH: Vidić sa bijele tačke u sudijskoj nadoknadi srušio Igman

Fudbaleri Sloge iz Doboja plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH, nakon što su na domaćem terenu slavili protiv ekipe Igmana iz Konjica rezultatom 1:0.

Dobojlije su na stadionu “Dr Milan Jelić” u Modriči u sudijskoj nadoknadi stigli do trijumfa koji ih vodi u narednu rundu takmičenja.

Apsolutno ništa nismo vidjeli u prvih 45 minuta od ove dvije ekipe, pa se najnepopularnijim rezultatom otišlo na pauzu.

Krenula je Sloga ofanzivnije u drugom poluvremenu, a najbolju priliku imao je Miloš Nikolić, kada je nakon kornera glavom pogodio prečku.

I kada su svi već pomislili da će se šutirati penale, Sloga je došla do trijumfa.

Igrao se 96. minut utakmice, kada je Marko Čubrilo nespretno igrao rukom u šesnaestercu Igmana, a sudija Danijel Perić nakon kraćeg razmišljanja pokazao je na bijelu tačku.

Siguran izvođač penala bio je Dejan Vidić, pa je Sloga slavila rezultatom 1:0.