SLOGA PONOVO PORAŽENA Željezničar sa prvom pobjedom u gostima napravio veliki korak ka ostanku u ligi

Fudbaleri Željezničara slavili su na gostovanju protive ekipe Sloge iz Doboja u 25. kolu Premijer lige BiH.

Željezničar slavi gol

Na stadionu u Modriči gdje se igrala utakmica rezultat je na kraju glasio u korists Sarajlija 3:0.

Prvo poluvrijeme je obilježio promašen penal fudbaler Sloge, koji baš nije najbolje izveo napadač Dobojlija, Dejan Vidić. Vrijedna pomena je takođe šansa Srđana Grabeža, ali je odlično reagovao Vedad Muftić pa je prvo poluvrijeme završeno bez golova.

Na startu drugog poluvremena desio se blickrig Želja koji je prvo u 48. minuti preko fantastičnog Semira Štilića stigao do vođstva, da bi Sulejman Krpić pet minuta kasnije duplirao prednost i uveo goste u mirniju završnicu meča.

Na kraju meča je tačku na ovu utakmicu u nadoknadi vremena stavio Amer Hiroš i pečatirao ubjedljivu pobjedu.

Zanimljiv podatak da je ovo prva gostujuća pobjeda ekipe Željezničara ove sezone koja će im sigurno značiti u borbi za opstanak jer su ih ova 3 boda izdigla iznad zone ispadanja. Sa druge strane Sloga je zabilježila drugi vezani poraz te tako ostala na 38 osvojenih bodova i petom mjestu na tabeli.

Sloga u narednom kolu ide u Banjaluku Borcu u goste, dok će Željezničar biti domaćin Sarajevu u velikom derbiju.