Sloga se vratila s ivice ponora: Dobojlije preokretom u posljednjim minutama savladale GOŠK, Zrinjski siguran u Konjicu (FOTO)

Utakmicama Sloga-GOŠK i Igman-Zrinjski nastavljeno je deveto kolo Premijer lige BiH.

Sloga je na Lukama savladala GOŠK sa 3:2, dok je aktuelni šampion Zrinjski prilično lako slomio otpor Igmana sa 2:0.

Uspavanku u Doboju koja je viđena u prvom poluvremenu, akteri meča su nadoknadili u drugom. Dva brza gola GOŠK na početku drugog poluvremena bacili su domaćine u veliki zaostatak, ali ispostavilo se da momci koje sa klupe predvodi Vlado Jagodić se nikada ne predaju.

Prvo je pogodio Gabrijel Čoko u 53. minutu za goste, a domaćini tek što su krenuli sa centra, ponovo su morali vaditi loptu iz svoje mreže. Strijelac je ovog puta bio Esmir Hasukić, igrao se 54. minut susreta.

Od tog trenutka Sloga je krenula na sve ili ništa, što im se višestruko isplatilo. Prvo je Grabež u 71. minutu prepolovio prednost gostiju. Sjajni Toni Jović u 88. anulirao prednost, da bi do totalnog preokreta Dobojlije došle u dubokoj nadoknadi u 94. minutu kada je pogodio Milanović za nova tri boda.

Sloga je ovom pobjedom preskočila GOŠK i sada se nalazi na 7. mjestu sa 12 bodova, dok gosti iz Gabele imaju bod manje.

U drugom meču aktuelni šampion Zrinjski rutinski je odradio gostovanje u Konjicu kod ekipe Igmana.

Plemići su došli do ranog gola u 9. minutu preko Kiša, da bi isti igrač u 43. minutu duplirao prednost i postavio se konačan ishod meča.