SLOM REALA Uniks ostvario veliku pobjedu u Evroligi

Košarkaši Uniksa savladali su na svom parketu ekipu Real Madrida sa 65:58 u meču sedmog kola Evrolige.

Veoma specifičan meč i iznenađenje Uniksa nad Realom viđeno je u dvorani u Kazanju.

Ruska ekipa zadržala je favorizovanog rivala na samo 58 postignutih poena i došla do treće pobjede u Evroligi ove sezone.

Dosta se tvrdo igralo čitavim mečom, koševi su se postizali kao golovi, što je mnogo više odgovaralo domaćinu.

Nešto bolji napadi gledali su se u najefikasnijoj drugoj četvrtini, nakon koje je domaćin vodio sa jednim poenom.

Nakon što se veći dio susreta gledala egal košarka, Uniks je utakmicu prelomio u posljednjoj četvrtini, koju je dobio sa 16:7.

Najbolji strijelci kod ruske ekipe bili su Hezonja i Voroncevič sa po 13 poena, dok su po devet dodali Kejnan i Braun.

U redovima Reala istakli su se Tavares sa 15, Jabusele sa 13 i Abalde sa 10 poena.

Uniks nakon sedam odigranih mečeva ima tri pobjede i četiri poraza, dok je Real na učinku od pet pobjeda i dva poraza.