SOBOSLAJ DONIO POBJEDU Mađari preokrenuli Crnu Goru i kao prvi u grupi završili kvalifikacije

Fudbalska reprezentacija Mađarske pobjedom nad Crnom Gorom od 3:1 (0:1) završila je kao prva kvalifikacije za Euro 2024, u grupi G.

Junak Mađara bio je najbolji igrač ekipe Dominik Soboslaj koji je u 67. i 68. minutu donio preokret na “Puškaš Areni”, ujedno obezbijedio svojoj selekciji drugi šešir na žrijebanju parova.

Mađari su kvalifikacije završili bez poraza, na osam utakmica upisali su pet pobjeda i poptuno zasluženo su tu gdje jesu.

Crna Gora je imala male šanse za prolaz prije ovog meča, ali je zavislila i od duela u Leskovcu gdje se Srbija igrala sa živcima navijača i u jendom momentu gubila od Bugara 2:1.

Srećom po Orlove, Babić je donio egal, a na nesreću po Sokolove, oni su u tom trenutku već pretrpili preokret u režiji Soboslaja, mada im ni trijumf nad Mađarskom ne bi mnogo vrijedio bez pobjede Bugara.

Selekcija Bugarske tako je ostala bez trijumfa u kvalifikacijama za Euro 2024. godine i aktuelna generacija, koju je većem dijelu ciklusa vodio Mladen Krstajić, ostaće crnim slovima upisana u almanahe njihovog fudbala.

Crnogorcima je, inače, nadu u srećan kraj donio Rubežić u 36. minutu.

U drugom poluvremenu novu radost Crnogorcima donio je fudbaler Buagrske Rusev, koji je izjednačio u Leskovcu protiv Srbije što je značilo da je Srbija bila u opasnosti da je pretekne Crna Gora.

Crnogorci, ipak, nisu izdržali.

Sa dva gola u samo dva minuta sjajni Soboslaj, na asistenciju Nađa i Adama, preokrenuo je situaciju i donio mir našim sjevernim komšijama.

Sve nade Crnogoraca u čudo tada su se raspršile,piše B92.

Konačan rezultat utakmice postavio je Nađ u 93. minutu.