Španija povela protiv Srbije u Dejvis kupu: Đere poražen u prvom meču

Teniseri Španije su poveli 1:0 protiv Srbije u meču prvog kola B grupe Dejvis kupa.

Albert Ramos Vinjolas je pobjedom protiv Lasla Đerea 2:6, 7:6 (5), 7:5 donio svom timu prvi bod.

Meč je trajao dva sata i 56 minuta.

Đere je osvojio prvi set ubjedljivo. U drugom je Španac napravio brejk i poveo 2:0, stigao ga je Đere, a do kraja seta, koji je riješen u taj-brejku, teniseri su držali servis.  Španac je, međutim, uhvatio ritam i nadigrao ga u taj-brejku.

U trećem setu je Đere uhvatio zalet, dobio je prva tri gema, ali je Ramos napravio brejk pri rezultatu 3:2, što je ponovio još jednom na kraju seta pri rezultatu 5:5 u gemovima.

Đere je dobro servirao, imao je sedam asova, uz jednu dvostruku grešku. Spasao je pet brejk-lopti i pogodio 33 vinera, ali je sa druge strane napravio 34 neiznuđene greške, 13 više od protivnika.

U drugom meču ovog dana će sastaju se Miomir Kecmanović i Roberto Bautista Agut, posljednji je dubl meč.

Marsel Granjolers i Pedro Martinez će igrati za Španiju, a Kecmanović i Nikola Ćaćić za Srbiju.

Srbija će se sutra od 16 časova igrati sa Južnom Korejom, koja je juče izgubila od Kanade.

U našem timu u Valensiji nema Novaka Đokovića.

Prvoplasiranog iz grupe u četvrtfinalu ide na drugoplasiranu ekipu iz grupe A, dok će drugoplasirana odmjeriti snagu sa prvoplasiranom timom iz te grupe. Grupu A čine Argentina, Hrvatska, Italija i Švedska.

Eliminacioni mečevi završne faze Dejvis kupa – četfrtfinala, polufinala i finale, igraće se u Malagi od 24. do 27. Novembra, piše Sportal.