ŠPANSKA LA LIGA Jović i dalje čeka prvenac, Rodrigo debitovao golom (VIDEO)

Real Madrid je savladao Osasunu sa 2:0 u 6. kolu španske La Lige i tako ostao na prvom mjestu na tabeli sa 14 bodova, jednim više od drugoplasiranog gradskog rivala Atletika s kojim se sastaje u narednoj rundi.

Svih 90 minuta na terenu je proveo srpski reprezentativac Luka Jović, imao je nekoliko pokušaja, čak je i postigao gol koji je poništen zbog ofsajda nakon VAR analize, tako da nije uspio da dođe do prvenca u dresu “kraljevskog kluba”.

Vođsvo domaćima donio je Žunior Vinisijus u 36. minutu, a njega je poslije 26 minuta igre u nastavku zamijenio jošp jedan Brazilac Rodrigo Silva.

Za 18-godišnjeg lijevokrilnog napadača ovo je bio debi u dresu Reala, a bio mu je potreban samo minut da ga “začini” pogotkom poslije lijepog solo prodora.

Ovaj fudbaler je doveden ovog ljeta iz Santosa za 45 miliona evra, a pokazalo se da će predstavljati budućnost madridskog kluba.