SPEKTAKL NA "ČIKA DAČI" Olajinka i Ivanić donijeli 3 boda Zvezdi u Kragujevcu (FOTO)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Radničkog 1923 na gostovanju u Kragujevcu sa 4:3, u okviru 10. kola Superlige Srbije.

Nije dobro počelo za izabranike Barka Bahara, pošto su već u 21. minutu primili gol i imali rezultatski zaostatak kada je mladi Matija Gluščević pogodio za vođstvo Kragujevčana.

Ipak uslijedio je blickrig Pitera Olajinke. Prvo je pogodio u 29. minutu, a samo 4 minuta kasnije nakon fenomenalnih driblinga mladog Vladimira Lučića dolazi i do 2. gola i vođstva za crveno-bijele.

Ipak Radnički se nije predavao, pa je Žofri Činedu 5 minuta kasnije savladao Omrija Glazera za izjednačenje na Čika Dači. Da se sa tim rezultatom ne ode na poluvrijeme pobrinuo se Mirko Ivanić koji je pogodio minut prije kraja prvog poluvremena za vođstvo Zvezde.

Isti igrač pogodio je i u nastavku. Ivanić je u 67. minutu dao gol za 4:2 i činilo se da će to biti konačan rezultat. Ipak u samoj sudijskoj nadoknadi tračak nade Kragujevčanima donio je Luka Zorić, kada je na semaforu pisalo 3:4, ali to je bilo sve u Kragujevcu, pa se crveno-bijeli sa punim plijenom vraćaju u Beograd.

Zvezda je ovom pobjedom došla na 2. poziciju na tabeli sa 21 bodom, 4 manje od Partizana i jednim više od TSC-a, ali ekipa iz Bačke Topole tek treba da odigra svoj meč. Radnički je ostano na pretposljednjoj poziciji sa samo 6 bodova.