SPEKTAKL U OAKA ARENI "Izdajnik" Slukas promašio pobjedu, Olimpijakos u produžetku savladao ljutog rivala u derbiju (VIDEO, FOTO)

Košarkaši Olimpijakosa savladali su ekipu Panatinaikosa rezultatom 88:78 u prvom kolu Evrolige, u OAKA Areni.

Po četvrtinama je bilo 23:22, 13:21, 16:16, 22:15, 14:4.

Iako su proteklog vikenda u finalu kupa doživjeli debakl, košarkaši Panatinaikosa su ovaj put pružili ljutom rivalu mnogo veći otpor.

Vodili su izabranici Ergina Atamana tokom skoro cijele utakmice. Spekatkularan meč i spektakularna 4. četvrtina bila je poslastica za sve ljubitelje košarke.

Imao je Olimpijakos minimalnu prednost na kraju prve dionice, onda je uslijedila sjajna odbrana izabranika Ergina Atamana, pa je Panatinaikos vodio na poluvremenu sa 43:36.

Držali su Zeleni tu prednost sve do sredine posljednje dionice, kada se Olimpijakos potpuno vratio u meč.

Ipak posljednjih 20 sekundi regularnog toka meča bili su fenomenalni.

Trebalo je da Olimpijakos ima napad za pobjedu kada je Matijas Lesor nespretno poslao loptu u aut, ali Tomas Volkap nije bio precizan u prodoru, lopta je došla do Kostasa Slukasa koji je baš ove sezone prešao iz Olimpijakosa u Panatinaikos, ali je Grk promašio šut za pobjedu, odnosno ona je iscurila iz obruča, pa se u Produžetak otišlo rezultatom 74:74.

Ipak u dodatnih 5 minuta na parketu se pojavila samo jedna ekipa, a to su bili gosti iz Pireja. sa ukupnih 14:4 u tom periodu došli su do pobjede.

Najefikasniji pojedinci u pobjedničkoj ekipi bili su Tomas Volkap i Alek Piters sa po 17 poena, dok je na drugoj strani pomenuti Slukas ubacio 20, a pratio ga je Markus Grigonis sa 17.