(VIDEO) SPEKTAKULARAN MEČ U MONTE KARLU Siner imao pobjedu u džepu, Cicipas šokirao Italijana i otišao u finale, čeka se Đoković

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u finale mastersa u Monte Karlu nakon što je u polufinalu savladao Italijana Janika Sinera sa 2:1.

Odigrali su fenomenalan meč ova dvojica tenisera, a Cicipas je nakon preokreta slavio sa 6:4, 3:6, 6:4.

Prštalo je na sve strane, a Cicipas je već u trećem gemu prvog seta došao do brejka. Sačuvao je prednost Grk osvojio neočekivano prvi set.

Da je jedan od dva najbolja ove sezone, Siner je pokazao u drugom setu. Ekspresno je odgovorio Italijan, nakon što je poveo sa 3:0. Sačuvao je brejk prednosti i izjednačio u setovima.

I u trećem setu ekspresan je bio Siner. Odmah u prvom gemu pravi brejk. Imao je problema sa butnim mišićem nakon 7. gema, kada je morao da zatraži medicinski tajm-aut. U narednom gemu Cicipas uzvraća brejk za izjednačenje, a povreda je bila jača od Sinera, pa je Cicipas napravio dupli brejk i došao do finala.

U finalu Cicipas će igrati protiv boljeg iz duela Novak Đoković – Kasper Rud.

Cicipasu je ovo 3. finale Monte Karla u posljednje 4 godine.