SPREMNI ZA DERBI Zvezda "posjekla" Javor, čudan gol Pešića i majstorije Kataija (FOTO)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Javor sa 2:0 u 23. kolu Superlige Srbije, te na najbolji način napravili uvertiru za „vječiti“ derbi koji je na programu idućeg petka.

Aleksandar Pešić slavi gol

Slavljem u Ivanjici „crveno-bijeli“ su bar do sutra pobjegli Partizanu na velikih 14 bodova prednosti, pa bi čudo trebalo da se desi da na kraju ne prođu prvi kroz cilj. Veliku inicijativu i poslije mnogo propuštenih prilika srećno je krunisao Aleksandar Pešić kome se lopta odbila od ramena i prevarila mladog Strahinju Manojlovića.

Osman Bukari
Miloš Milojević

Na otvaranju drugog poluvremena javor je zaprijetio preko Dukurea, ali je Milan Borjan bio siguran. Kazna je uslijedila u 56. minutu kada je lider Superlige duplirao prednost poslije sjajne akcije Kataija i Stefana Mitrovića.

Zvezda je imala još nekoliko šansi, ali je tempo polako padao, a Miloš Milojević iskoristio priliku da izvezde nosioce igre i sačuva ih za možda i odlučujući meč kada je u pizanju šampionska trka.