SRBIJA BEZ PORAZA Bošković donijela prvo mjesto, u osmini finala na Rumuniju

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je prvo mjesto u grupi A kao jedina neporažena ekipa. Slavila je protiv domaćina Turske sa 3:1 (23:25, 25:19, 25:22, 25:22), pa će tako u osmini finala igrati protiv Rumunije u nedjelju.

U meču protiv Turske bilo je dosta oscilacija u igri tima koji sa klupe vodi Zoran Terzić. Srbija je imala sredinom prvog seta tri poena prednosti(14:11, 15:12), ali je loš prijem uticao na igru pa je Turska napravila preokret i uz nekoliko loših sudijskih odluka dobila prvi set 25:23.

U drugom setu Srbija je puno bolje krenula. Ekipa je imala prednost tokom čitavog seta i rutinski ga je riješila u svoju korist 25:19. Nakon toga uslijedio je loš start trećeg seta. Turska je povela 5:1 i držala je prednost do sredine perioda. Tad je proradio servis, uslijedila je bolja igra u polju i napravljen je preokret. Srbija je dobila treći set sa 25:22.

Sličan start je viđen i u četvrtom setu. Turska je opet povela 4:1 a kako je set odmicao Srbija je bila sve sigurnija. Sredinom ovog perioda ekipa Zorana Terzića pravi seriju 4:0 i od 14:14 dolazi do 18:14. Ipak, na servis Ismaloglu domaći tim je uvatio priključak i došao do 20:21. Tijana Bošković je zatim sjajno servirala za pobjedu i donijela trijumf.

Upravo je Bilećanka bila najefikasnija sa 21 poenom, dok je Brčanka Brankica Mihajlović dodala 18 u pobjedi.