(VIDEO, FOTO) 15 MINUTA FUDBALA, PA USPAVANKA Nacija će gostovanje Srbije na Kipru pamtiti samo po rekordu Dušana Tadića

Jesu pripremni dueli i prijateljski mečevi, ali očigledno je da problemi u igri fudbalske reprezentacije Srbije postoje. I to ne bezazleni i mali...

Slavili su Orlovi u Larnaki protiv domaće reprezentacije Kipra sa 0:1, ali će se ovo gostovanje jedino pamtiti po rekordu Dušana Tadića, koji je u nacionalnom dresu upisao 106. nastup i tako prestigao Branislava Ivanovića po broju najviše nastupa.

Sjajno su izabranici Dragana Stojkovića Piksija započeli susret u Larnaki. Igrao se 8. minut meča kada su Orlovi „prodali foru“ Kipranima i uhvatili odbranu protivnika na spavanju. Slobodan udarac sa desne strane brzo je izveo Lazar Samardžić, uputio odličnu loptu na peterac do koje dolazi Sergej Milinković-Savić i u padu je posprema u mrežu Mola za 1:0.

Nakon samo 4 minuta moglo je biti 0:2 na semaforu, ali je penal za Srbiju promašio Aleksandar Mitrović. „Eksperimentisao“ je srpski golgeter, nonšalantno se zaletio ka lopti i potom šutirao u donji lijevi ugao. Golman domaćih ga je sačekao te bez većih problema ukrotio njegov šut.

Nakon dinamičnih 15 minuta, ušli smo u pola sata uspavanke. Srbija je držala loptu i konce igre u svojim nogama, dok Kiprani se naprosto nisu mogli sastaviti.

Ipak, sve dobro što su uradili Orlovi moglo je pasti u vodu u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Otvorila se kontra domaćih, no na sreću Piksijevih pulena završni pas ka drugoj stativi je bio brzoplet i neprecizan, pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Srbije.

Drugo poluvrijeme na terenu je donijelo i još ofanzivniju Srbiju. Piksi je na teren poslao Tadića i Jovića, dok su u svlačionici ostali Samardžić i Lukić. Ujedno ulazak u igru na današnjem meču značio je i rekord za Dušana Tadića. Kapiten Srbije je po 106. put igrao u nacionalnom dresu, te tako postao igrač sa najviše nastupa presdikavši Branislava Ivanovića koji je ostao na 105.

Drugo poluvrijeme donijelo je i totalnu promjenu u odnosu snaga na terenu. Kipar je zaigrao dosta bolje, dok je Srbija postala neprepoznatljiva. Šok i hladan tuš mogli su obliti Orlove u 65. minutu ali je sreća im bila saveznik. Šut Pitasa iz daljine završio je u stativi.

Mučili su se Piksijevi izabranici dobrim dijelom drugom poluvremena, totalno umrtvili igru i stali na loptu, kao da su jedva čekali kraj meča.

Još jednu priliku vrijednu pomena napravili su Kiprani do kraja meča. Tekao je 81. minut, Luizu je dobio loptu u prostor, nije bilo ofsajda pošto nije na vrijeme izašao Milenković, ali je Banjalučanin uspio da ga sustigne i izbaci loptu u korner.

Mogla je i Srbija da ovjeri pobjedu, ali je udarac Luke Jovića iz dobre pozicije završio pored gola u 86. Minute.

U sličnoj prilici bio je i Mijat Gaćinović, ali je po ko zna koji put večeras intervenisao Mols.

Bilo je to sve što se vidjelo  u Larnaki ove večeri, veoma veoma malo od izabranika Dragana Stojkovića Piksija koji će morati mnogo više u narednom period ukoliko na Evropskom prvenstvu ne žele biti samo turisti.

Srbija je ovim duelom završila obaveze u ovom reprezentativnom prozoru i u ne baš dobrom dojmu ostavila naciju.

TOK MEČA

KIPAR – SRBIJA 0:1

KRAJ MEČA

87. minu: ŠTETA! Luka Jović propušta dobru priliku. Uposlio ga je Tadić, ali šut Bijeljinca završava pored stative.

82. minut: Srđan Babić spasava Srbiju! Luizu je dobio loptu u prostor, nije bilo ofsajda pošto nije na vrijeme izašao Milenković, ali je Banjalučanin uspio da ga sustigne i izbaci loptu u korner.

80. minut: Svoj debi u dresu Srbije upisao je i Samed Baždar. Orlovi su u potpunosti umrtvili igru…Greška za greškom na obje strane.

73. minut: Ponovo je Tadić razigran, ali i Mols ponovo odlazi kao pobjednik. Odigrao je kapiten Srbije loptu prema Joviću, ipak golman Kipra odlično večeras prati igru, te novim izlijetanjem je osujetio napad Orlova.

65. minut: Sreća je sada bila na strani Srbije! Prvo je Pitas šutirao sa distance i pogodio stativu, dok je u nastavku napada Špoljarić pogodio Milenkovića u bloku iz izgledne pozicije

63. minut: Nove promjene u Srbiji. Zdjelar i Gaćinović umjesto Mitrovića i Kostića.

60. minut: Buni se sada kapiten Srbije zašto ovo nije bio penal. Živković je proigrao u prostor Tadića, kog sa leđa ruši defanzivac domaćih Gogić. Sudija Di Belo je bio blizu, ali nije ništa dosudio.

54. minut: Sjajna lopta Dušana Tadića prema Kostiću, ali je golman Kipra sjajno pratio situaciju, istrčao, te u posljednjem trenutku stigao do lopte prije njega.

51. minut: Izašli su Kiprani agresivnije u drugom poluvremenu, te presingom na posljednju liniju Srbije pokušavaju doći do lopte i potencijalne prilike.

46. minut: Dvostruka izmjena u redovima Srbije. Lukić i Samardžić su ostali u svlačionici, dok je Piksi na teren poslao Tadića i Jovića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+2: Mogli su Kiprani šokirati Orlove u smiraj prvog poluvremena. Na sreću Srbije požurili su u završnici, te je propala odlična prilika.

42. minut: Prvi koliko-toliko ozbiljan napad Kipra. Centrirao je Anderson sa lijeve strane, a Pitas iz teške situacije probao glavom. Njegov udarac završava daleko od gola Predraga Rajkovića.

38. minut: Bez ozbiljnijih dešavanja nakon furioznog početka. Srbija nije iskoristila dominaciju koju ima u polju, dok Kiprani sa druge strane maltene ni ne mogu da povežu redove.

28. minut: Malo je nedostajalo da Milinković-Savić dođe do povratne lopte kiparske odbrane i izađe 1 na jedan sa golmanom domaćih.

24. minut: Još jedan dobar napad Srbije. Dijagonala Milenkovića za Kostića napravila je veliki problem odbrani domaćina. Odličan for je dao Kostić sebi, odigrao povratnu loptu, ali su to Kiprani uspjeli izbaciti u korner. Nakon udarca iz ugla Mitrović je šutirao glavom, ipak njegov udarac nije imao dovoljno snage da iznenadi Mola.

17. minut: Nakon energičnih 15 minuta ušli smo u nešto mirniji tempo igre. Srbija kontroliše sva dešavanja na terenu i traži prostor na polovini Kiprana.

11. minut: MITROVIĆ PROMAŠUJE PENAL Nekarakterističan zalet za napadača Srbije, šutirao u donji lijevi ugao, ali ga je golan sačekao i lako odbranio udarac. Šteta!

10. minut: Srbija ima priliku da duplira prednost veoma brzo. Mitrović je odigrao povratnu loptu, Samardžić šutirao, a lopta pogađa u ruku odbrambenog igrača Kipra. Sudija je bez dileme pokazao na bijelu tačku.

8. minut: GOOOOOL Vodi Srbija golom Sergeja Milinković Savića! Faul na desnoj strani je brzo izveo Lazar Samardžić. Uputio fenomenalnu loptu na vrh peterca odakle je SMS lako realizovao.

5. minut: Prvi problemi za rivala Srbije večeras: Nakon duela sa Lukićem nezgodno je pao Karo, te su Kiprani primorani na prvu izmjenu na meču.

1. Minut: Počeo je meč u Larnaki.

SASTAVI

KIPAR (3-4-3): Mol – Karo, Gogić, Laifis – Andreu, Kirijaku, Kusulos, Koreja – Loizu, Pitas, Haralambos.

SRBIJA (3-4-2-1): Rajković – Milenković, Mašović, Babić – Živković, Mijailović, Lukić, Kostić – Samardžić, S. Milinković-Savić – Mitrović.

RIJEČI PIKSIJA

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi pred duel sa Kiprom je istakao želi da vidi “pozitivnu reakciju” cijele ekipe poslije poraza u Rusiji.

– Hoću pozitivnu reakciju svih igrača, od zadnje linije do napada. Maksimalno angažovanje i respekt prema principima igre koju želimo da pružimo. Niko se ne osjeća lijepo kada ga kritikujete, stvaljate pod upitnik njegov kvalitet. Zato želim reakciju. Hoću da vidim revolt. Tim će protiv Kipra izaći maksimalno ozbiljno i sa dosta promjena, sigurno – istakao je Piksi.

dragan stojkovic piksi

Osvrnuo se iskusni strateg i na stanje u ekipi pred meč na Rajskom ostrvu, te na koga sve može računati.

– Sve je u redu, atmosfera je dobra, okrenuti smo budućnosti, meču koji slijedi, nema panike, gledamo naprijed. Milenković se priključio, svi konkurišu za tim, biće nekih promjena i tu nema dileme. Želimo da probamo nešto što smo radili prethodnih dana i ovu utakmicu gledamo kao na rehabilitaciju poslije onoga u Rusiji – dodao je Stojković.