(FOTO) SRBIJA DOŠLA DO PRVE POBJEDE Novak i Olga najbolji kada je najpotrebnije, trijumf u odlučujućem meču

Srpski dubl par Novak Đoković i Olga Danilović donijeli su prvu pobjedu reprezentaciji Srbije, na Junajted kupu koji se igra u Pertu.

Oni su u odlučujućem 3. meču bili bolji od kineskog para  Ćinven Dženg i Džidžen Džang, sa 2:1 u setovima, 6:4, 1:6, 10:6. Ukupan rezulta u pobjedama između ove dvije reprezentacije na kraju je 2:1 za Srbiju.

Dženg je donijela izjednačujući bod svojoj reprezentaciji, pošto je savladala Olgu Danilović. Prethodno je Đoković bio bolji od Džidžena Džanga.

Novak i Olga su uspjeli prvi da stignu do brejka i to na servis Kineskinje Ženg, a Džang i Ženg su imali veliki broj brejk lopti do kraja prvog seta da se u potpunosti vrate, posljednju pri rezultatu 5:4 kada je servirao Novak Đoković.

Ipak, zahvaljujući smirenosti srpskih tenisera, uspjeli suo da stignu do seta.

Početkom trećeg seta blagi pad koncentracije Novaka i Olge, što je kineski par iskoristio i poveo sa 3:0.

Brejk je bio na Đokovićev servis.

Uspjeli su Kinezi da stignu do još jednog brejka i da povedu sa 4:0, ubrzo i sa 5:0, a sve je izvesnije bilo da će teniseri ući u Novu godinu na terenu.

Stiglo se do super taj-brejka, a tamo je Olga odigrala jedan fantastičan poen na servis Žanga, a potom je Srbija stigla do 4:3 uz mini brejk nakon što je Žang bio stegnut na mreži.

Dva Olgina servis vinera, poveli smo sa 6:3, a onda odličan ritern naše teniserke za 7:3. Novak je svojim sjajnim servisima približio pobjedu i donio 5 meč lopti, a Srbija je na kraju slavila sa 10:6 u posljednjem setu.

Srbija naredni meč igra protiv Češke, koje je maksimalnim rezultatom izgubila od Kine.

U Pertu se igraju mečevi grupa A, C i E. U četvrtfinale će se plasirati tri najbolje selekcije iz svake, kao i najbolji drugoplasirani tim.