SRBIJA POBJEDOM OTVORILA AKROPOLIS KUP Turska nemoćna protiv "orlova", Milosavljević povrijeđen

Košarkaška reprezentacja Srbije startovala je pobjedom na Akroplis Kupu u Atini, a u svom prvom meču izabranici Saše Đorđevića ubjedljivo su pobijedili Tursku sa 87:72.

Srbija je od početka do kraja kontrolisala utakmicu, sa odličnim šutom sa spoljnih pozicija u prvom poluvremenu. Kada se govori o samoj igri, Srbija je bila  sjajna. Protok lopte bio je onakav na kakav su nas navikli, kreativni, brzi napadi.  Jović jeupisao osam asistencija, a Jokić koji nas je navika na dabl-dabl u NBA ligi ponovo je imao ovaj učinak (18 poena, 11 skokova)

Srbija je u ovom meču imala veliki broj ukradenih lopti, a sa druge strane Turska je loše šutirala za tri poena, a takođe je imala mnogo izgubljenih lopti i tehnmičkih grešaka.

Najefikasniji je bio već spomenuti Nikola Jokić sa 18 poena, a poen manje postigao je Bogdan Bogdanović dok je Stefan Gudurić ubacio 13 koševa.

Dragan Milosavljević je u trećoj četvrtini napustio parket, nije mogao da se osloni na nogu, a kao i Teodosić i onje odmah sa parketa prevezen u bolnicu da se ustanovi o kakvoj se povredi radi, nadamo se da ona neće biti ozbiljna kao ona koju je zaradio Miloš Teodosić.