Tenis

SRPKINJA NAPRAVILA SENZACIJU Aleksandra Krunić eliminisala 5. teniserku svijeta

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u četvrtfinale turnira u holandskom Hertogenbošu.

Aleksandra Krunić udara forhend

Krunićeva je u osmini finala napravila pravu senzaciju eliminisavši petu teniserku svijeta Amerikanku Džesiku Pegulu sa 2:1, po setoivma 7:6 (3), (3) 6:7, 6:4, poslije maratonskog meča od dva časa i 47 minuta.

Krunićeva je u Hertogenboš došla kao 400. teniserka planete, a ovaj meč pokazao je da još uvijek može da se nosi sa najboljim igračicama svijeta i da zaslužuje mnogo bolji plasman.

U prvom setu vidjeli smo po brejk na obje strane, a u taj-brejku Krunićeva je bila dominantana, dva puta uzastopno osvojila poen na Pegulin servis i povela.

Baš kao u prvom, velika borba, po jedan brejk i na kraju taj-brejk i u drugom setu. Ovoga puta u odlučujućem gemu dominantna je bila Amerikanka i izjednačila na 1:1.

U trećem gemu odlučujućeg seta Krunićeva je napravila brejk koji je vrhunskom igrom sačuvala i ostvarila ubjedljivo najveću pobjedu ove godine za plasman u četvrtfinale.

Tamo će joj rivalka biti Mađarica Dalma Galfi.