Srpski centar ne prestaje da dominira: Dabl-dabl u malom derbiju Moskve

Košarkaši moskovskog CSKA u malom gradskom derbiju VTB lige pobedili su ekipu MBA rezultatom 91:81.

Nikola Milutinov

Armejci su ubjedljivo prvi sa učinkom 27-2, dok je MBA posljednji u „šampionskoj“ grupi sa skorom 13-15.

Gostima nije bilo lako protiv debitanta u regionalnom takmičenju, a do odlučujuće prednosti došli su u trećoj dionici kada su obezbijedili maksimalnih +11.

Ekipa trenera Vasilija Karaševa je u posljednjoj četvrtini uspjela da se približi na samo pola koša minusa (76:75), ali je CSKA odgovorio serijom 7:0 i definitivno riješio utakmicu.

Kasper Ver je bio najefikasniji sa 19 poena uz 7 asistencija, Nikola Milutinov ga je pratio sa 18 (6/11 za dva, 6/6 slobodna bacanja) uz 12 skokova i 3 asistencije za 26 minuta, dok je Dejan Davidovac imao 2 (1/1 za dva) i 3 skoka za 18 minuta.

U poraženom timu istakli su se Makar Konovalov sa 17, Jevgeni Voronov sa 15 i Andrej Lopatin sa 12 poena, piše Sport klub.