SRPSKOG IGRAČA ČEKA BURNO LJETO Skauti Barselone čak 14 puta uživo gledali majstorije Jovića, Real i Čelzi takođe stoje u redu

Luka Jović je tema broj jedan ne samo u Njemačkoj, gdje nastavlja da oduševljava, već i u Španiji.

Napadač Ajntrahta, koji je bio jedan od najzaslužnijih za pobjedu nad Hanoverom od 3:0, jer je postigao gol i zabilježio dvije asistencije, na meti je velikih klubova.

Kako je prenio Mundo Deportivo, čelnici Barselone čine sve ne bi li srpski reprezentativac prešao na “Kamp Nou”, a u prilog tome ida i podatak da su skauti “blaugrane” gledali Jovića uživo na čak 14 utakmica!

Očigledno je da na “Kamp Nou” pomno prate njegove igre jer su uveliko u potrazi za mladim napadačem koji bio bio zamjena za Urugvajca Luisa Suareza, koji sve više pokazuje da ga polako stižu godine.

Barseloni je u špicu potrebno osvaženje, a tamo vjeruju da se Jović kao neko ko ima svega 21 godinu, idealno uklapa u profil.

Ove sezone, Luka je trenutno vodeći strijelac u Bundesligi sa 15 golova, a sa šest iz Lige Evrope, ta brojka je stigla do impresivnih 21. I to na ukupno 31 utakmici u svim takmičenjima.

Kako stvari stoje, u trku za Jovićev potpis uključio se poslije Barselone i Real, ali mediji u Njemačkoj prenose da su redovni gosti na tribinama nekadašnjeg “Valda”, a sada “Komercbank arena” stadiona, prije svih skauti Čelzija i Bajerna.

Očigledno je da će ljeto biti vrelo, barem kada je u pitanju transfer Jovića, kojem ističu posljednji mjeseci pozajmice Ajntrahtu, pošto je i dalje formalno član Benfike.

Trener Ajntrahta Adi Hiter je pun hvale za srpskog fudbalera, ali je i onaj koji je spreman da kritikuje i koriguje njegovu igru.

Hiter je poslije meča sa Hanoverom otkrio kako je Jović usvojio njegove kritike i to bez ikakovog znaka negodovanja.

Naime, trener ekipe iz Frankfurta u prvom poluvremenu nije bio zadovoljan nekim Jovićevim potezima i izborom opcija pred golom.

Nedostajalo mu je koncentracije, pažnje, posljednji pas. To se dešava na terenu, pričali smo na poluvremenu i njegova reakcija u nastavku je bila momentalna. Čak iako imate 30 godina neke stvari učite i mijenjate, a to što je mlad nije opravdanje, jer znam da može bolje – rekao je Hiter.

Jović je u nastavku briljirao. Stalno je gledao ka klupi šta kaže Hiter i usvajao njegove savjete.

– Mnogi igrači bi se slomili poslije toliko propuštenih šansi u prvom poluvremenu. Ali, Luka je pokazao rekaciju. Ima 21 godinu i veoma dobro reaguje na kritiku i brzo unosi promjene. Nevjerovatno je šta je već postigao u svojim godinama – poručio je austrijski stručnjak.

Ono što je impresivno je podatak da je Jović sa 21 golom i sedam asistencija trenutno treći evropski igrač po tom učinku.

Ispred njega su Kilijan Mbape iz Pari Sen Žermena (26 golova, 14 asistencija) i Lionel Mesi iz Barselone, on je zabilježio 30 golova uz 18 asistencija. Zaista sjajno društvo.

– Rekao sam još prošlog ljeta da je Luka vrhunski igrač, očigledno se nisam prevario. Ako nastavi da se razvija kao do sada, biće zaista veliki igrač – poručio je Hiter.