ŠTA SE DEŠAVA Jokić na najslabijem učinku u sezoni

Denver je uspio da savlada Čikago 126:103. Ekipa Nagetsa muku muči sa gostovanjima ove sezone.

Tim iz Kolorada od početka aktuelne sezone nije znao za pobjedu van svog terena. Četiri poraza na isto toliko mečeva.

Utakmicu su definitivno bolje otvorili Nagetsi. Predvođeni raspoloženim Jokićem napravili su seriju 12:3, kojom su stigli do dvocifrene prednosti. U sličnom ritmu nastavilo se i tokom drugog dvanaestominutnog perioda. Jokić je bio raspoložen za asistencije, a to se obično završava dobro po ekipu Majka Malouna.

Naime, kada srpski centar ima preko 10 asistencija, Denver je na skoru od pet pobeda i nula poraza. Statistike radi, dvostruki MVP ih je imao 12 u prvom poluvremenu. Denver je na veliki odmor otišao sa ogromnih +15. Nagetsi su u sličnom ritmu nastavili i u trećoj četvrtini. Svaki potencijalni povratak Čikaga bio bi presječen trojkom, mahom raspoloženog Majkla Portera Džuniora.

Zahvaljujući sjajnom šuterskom raspoloženju, Denver je stigao do velikih +21 pred odlučujućih 12 minuta. Stečena prednost predstavljala je svojevrsnu tačku na ovaj meč..

Najefikasniji u redovima Nagetsa bio je sjajni Majkl Porter Džunior, koji je ubacio 31 koš, a pratio ga je Džamal Marej sa 23. Naš Nikola Jokić ubacio je osam poena bez promašaja uz igre, što je jedan od njegovih najslabijih učinaka poenterski u poslednjih nekoliko godina, uz fenomenalnih 14 asistencija. Bulse je predvodio Zek Lavin sa 21 postignutim poenom.