Tenis

ŠTA SE DEŠAVA Nadal je u baš lošoj formi

Rafael Nadal je u lošoj formi pred start Australijen opena.

Nakon što je poražen od Norija na Junajted kupu, sada je na istom takmičenju izgubio od Australijanca De Minora. Slavio je domaći teniser sa 3:6, 6:1, 7:5.

Bio je to meč sa mnogo fenomenalnih razmjena sa osnovne linije. De Minor je imao brejk prednosti u prvom setu, ali je Nadal do kraja seta osvojio sve ključne poene, da bi i drugi set započeo brejkom. Međutim, tada se De Minor budi, i dalje je većina gemova bilo tijesno, ali sada je Australijanac izlazio kao pobjednik i uzeo je šest gemova u nizu.

U trećem setu je bio utisak da je Nadal nešto bolji, pogotovo od trenutka kada je napravio ribrejk za 3:3, ali od rezultata 5:5 je Rafa potpuno stao – greška za greškom i brejk, a onda sjajni De Minor završava meč sa deset uzastopno dobijenih poena.

To je prva pobjeda za De Minora nad Nadalom u karijeri, poslije tri uzastopna poraza.

Svi se pitaju ima li mesta za brigu kod Nadalovih navijača jer ni posle drugog meča u sezoni nije osetio slast pobede.

Podsjetimo, Špancu će ovo biti generalna proba za Australijan open na kojem od 16. januara brani titulu.