STRAŠAN MEČ Srbija izgubila od Njemačke i sad strijepi za prolaz

Njemačka je savladala Srbiju 2:1 u drugom kolu Dejvis kupa nakon što je njihov dubl Kevin Kravic i Tim Puc sa 2:1 bio bolji od Novaka Đokovića i Nikole Ćaćića.

Tako će Srbija čekati rasplet u ostalim mečevima kako bi se vidjelo da li će nastaviti takmičenje u četvrtfinalu.

Prvi set je pripao njemačkom dublu. Počeo je sa dva brejka, a napravljena su još dva u četvrtom i petom gemu, tako da nijedna ekipa nije uspjela da stekne prednost. Odluka je pala u taj-brejku gdje je briljirao Puc koji je donio svom timu set, iako se Srbija borila do kraja i spasila dvije brejk lopte.

Kako je meč odmicao Nikola Ćaćić je igrao sve sigurnije; privikao se na Novaka Đokovića, pa je Srbija igrala sve bolje. Imali su Nijemci svoju šansu u sedmom gemu kada su propustili brejk loptu. A onda je srpski dubl odigrao sjajan gem, napravio brejk bez izgubljenog poena, te ga i potvrdio i došao do izjednačenja.

Srbija je prva došla i do brejka u trećem, odlučujućem setu. Poveli su 2:1 a zatim nisu iskoristili brejk loptu na 2:4 da u potpunosti slome rivala. Kravic i Puc su se vratili i uspjeli oni da na servis Ćaćića dođu do ribrejka i izjednače na 4:4. Novu šansu Đoković i Ćaćić nisu uspjeli da iskoriste na servis Kravica. Imali su dvije prilike ali je njemački dubl u tim trenucima birao odlična rješenja, napadao Ćaćića, te su iznenadili rivala. Odluka o pobjedniku meča tako je još jednom pala u taj-brejku.

Srbija ima šansu da se plasira dalje a nakon sutrašnjih mečeva biće sve jasno. Do prvog mjesta u grupi može samo ako Austrija savlada Njemačku. U slučaju da se to ne desi, Srbija će čekati rasplet u ostalim grupama i tražiće šansu da prođe kao jedna od najbolje drugoplasiranih.