STRAŠNI MITROVIĆ Napadač Srbije novim golovima donio pobjedu u Azerbejdžanu (VIDEO)

Aleksandar Mitrović u dresu Srbije trese mreže kao od šale. U posljednje 32 utakmice sjajni napadač je dao čak 31 gol i najzaslužniji je što je Srbija donijela tri boda iz Azerbejdžana i slavila 2:1.

Četa Dragana Stojkovića je tako sjajno krenula u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo i nakon tri kola ima sedam bodova.

Srbija je prva zaprijetila u sedmoj minuti. Sergej Milinković-Savić je gađao dobro glavom, ali je bio izblokiran nakon kornera koji je izveo Dušan Tadić. Četiri minute kasnije domaći su mogli do prilike ali je Gurbani loše zahvatio loptu.

Nemanja Radonjić je bio najagilniji fudbaler Srbije pravio je velike probleme domaćem timu a u 15.minuti Ibrahimli je spriječio da lopta dođe do Mitrovića. Minut kasnije“orlovi“dolaze do prednosti. Po ko zna koji put tandem Dušan Tadić – Aleksandar Mitrović donosi pogodak. Proigrao je kapiten Srbije napadača, a Mitrović izvanrednim udarcem matirao Magomedalijev za 40. gol u dresu reprezentacije! Mogao je zatim Pavlović da poveća prednost.

Najveću šansu Azerbedžan je imao u 30.minuti kada je Gorbani bio u dobroj prilici ali je Predrag Rajković sjajnom intervencijom spriječio izjednačenje. Do kraja još svije dobre prilike za goste Pokušao je prvo Tadić, a zatim i Mitrović nakon ubacivanja Radonjića.

Na startu drugog dijela opet je šutirao Mitrović a zatim je Azerbejdžan opasno zaprijetio. Domaći dolaze do izjednačenja iz penala. Filip Kostić je nesmotreno i bespotrebno oborio Mahmudova a isti igrač je bio siguran sa bijele tačke.

Srbija je u 75.minuti imala sjajnu šansu. Mitrović je bio sam ispred golmana Azerbejdžana koji je spasio svoju selekciju.

Ipak ni on nije mogao ništa u 81.minuti. Ponovo je Mitrović pokazao svoj kvalitet. Primio je loptu na ivicu šesnaesterca i sjajnim udarcem opet Srbiju doveo u prednost.